Летящият Реал Мадрид кацна исторически на световния връх (видео+галерия)

Испанският Реал Мадрид е новият световен клубен шампион след победа с 2:0 над аржентинския Сан Лоренсо, извоювана на финала на Световното клубно първенство, игран тази вечер в Мароко. Серхио Рамос (37) и Гарет Бейл (52) донесоха "белия" триумф. Това беше 22-а поредна победа за тима от "Сантиаго Бернабеу", който вече е рекордьор по спечелени световни купи - цели четири, като три от тях са изковани във формата "Междуконтинентална купа" (толкова има и Милан). Настоящият европейски крал вече има рекордните 18 международни трофеи, колкото имат още Милан и Бока Хуниорс.

Реал Мадрид - Сан Лоренсо Хамес Родригес беше възстановен и попадна в стартовия състав на Карло Анчелоти. Същото важеше и за Серхио Рамос. Иско влезе в халфовата линия, а в предни позиции действаха Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо.

Реал Мадрид - Сан Лоренсо Още в 55-атас секунди Карим Бензема можеше да отбележи, но не протегна крак. Аржентинците сбъркаха при изнасянето, Тони Кроос открадна топка, подаде към Кристиано вляво, а прострелното подаване на португалеца не беше засечено, след като френският нападател не направи шпагат. В петата минута Кристиано шутира от 30-метров фаул, топката се отклони, но вратаря Торико внимаваше и улови. В седмата Серхио Рамос изпълни превъзходен далечен диагонален пас, но Бензема беше затворен.

Реал Мадрид - Сан Лоренсо Гватемалският арбитър Валтер Лопес беше много бдителен преди изпълненията на статични положения и това поизнерви малко играчите. Мачът привидно навлезе в коловоза на единоборствата и редките опасности пред вратите. "Синьо-червените" действаха доста грамотно в защита. В 28-ата Бензема шутира от 19 метра, вратарят не се прояви убедително, но секунди по-късно улови.

Реал Мадрид - Сан Лоренсо В 36-ата "лос бланкос" изградиха добра контра, при която вратарят изби в корнер шута на Бейл. При изпълнението на ъгловия удар вездесъщият Серхио Рамос изникна отнякъде и заби топката в мрежата след насочване с глава. Андалуският защитник беше изпуснат на петия метър от голлинията и се възползва брилянтно от центрирането на Кроос, за да отбележи 67-и си професионален гол (38-и с глава).

Реал Мадрид - Сан Лоренсо В 44-ата минута се наложи Марсело да напусне игра заради травма и на негово място влезе Фабио Коентрао. В добавеното време на първата част съдията проспа явна игра с ръка на Канеман след мощен шут на Роналдо. Това трябваше да бъде пряк свободен удар в близост до пеналта, но реферът подмина положението.

Реал Мадрид - Сан Лоренсо Второто полувреме започна с два поредни корнера за южноамериканците, които не донесоха опасност за Икер Касийяс. В 49-ата Йепес се намеси добре на дузпата след двойно подаване между Роналдо и Бензема. В 52-ата Иско намери непокрит Гарет Бейл в наказателното поле. Уелсецът стреля ниско, а вратарят Торико направи груба грешка, допускайки топката под плонжа си - 2:0 за Мадрид.

Реал Мадрид е новият световен клубен шампион! Момчетата на Едгардо Бауса сякаш имаха отговор единствено с по-остри фаулове и рушене на играта. В 53-ата минута дойде първият опасен удар за аржентинците - Калински стреля от 20 метра малко над гредата. В 66-ата Мас шутира ниско по диагонала, но Икер внимаваше и не повтори грешката на Торико. В 73-ата минута Бейл центрира прекрасно с външен фалц, а Бензема пропусна с глава. Френският нападател показа пораздърпаната си фланелка на съдията, но не получи дузпа.

В 84-ата Канински отправи много опасен изстрел от 19 метра, но Касийяс плонжира и изби решаващо. В 87-ата и Мерсиер пробва рефлекса на Икер - безрезултатно. В 90-ата Кристиано получи най-добрия си шанс в мача за попадение, но с глава стреля в ръцете на вратаря.

В крайна сметка Реал Мадрид наследи Байерн (Мюнхен) на световния трон. Тимът на Анчелоти завърши една превъзходна година, в която спечели още трофея в Шампионската лига, Суперкупата на Европа и Купата на краля.

Реал Мадрид е новият световен клубен шампион!