Берое удържа Ямбол у домa

Берое удържа Ямбол у дома в Стара Загора в един от най-интересните мачове от кръга в НБЛ и победи с 95:87, записвайки пети успех от началото на сезона. Момчетата на Любо Минчев са на пета позиция в класирането с 5-5, докато ямболии са седми с 3-7.

Двата тима предложиха на зрителите множество обрати в резултата, а заралии изковаха победата си в последната четвърт, преди която изоставаха с точка (70:71), но след по-добра игра в заключителните 10 минути, водени от американското си дуо Блек – Джексън, както и от отличния Венцислав Петков стигнаха до крайния успех с 95:87.

И двамата янки записаха „дабъл-дабъл“ - Блек направи 10 асистенции и вкара 10 точки, докато Джексън реализира 25 точки и овладя 16 борби. Венци Петков от своя страна също наниза 25 точки, а към тях прибави 5 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки.

За Ямбол Тайлър Лейзър бе на висота с 19 точки, 8 асистенции и 7 борби, Карон Джонсън вкара 17, а Станислав Говедаров – 16 точки.