Ламела спаси Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Тимът на Тотнъм регистрира втора поредна победа в английската Висша лига, след като постигна една от малкото си победи пред собствена публика на своя "Уайт Харт Лейн" - 2:1 над Бърнли. В герой за домакините се превърна рекордната покупка в историята на клуба Ерик Ламела, който донесе успеха с първия си гол от началото на сезона.

Хари Кейн откри резултата за Тотнъм, но само шест минути след попадението му Бърнли възстанови равенството с попадение на Ашли Барнс. В 35-ата минута обаче Ламела отбеляза победното попадение за "шпорите" с красив удар от над 25 метра, препарирал Том Хийтън.

Победата изкачи Тотнъм до шестото място в класирането с 27 точки, на четири зад четвъртия Уест Хам. Бърнли пък се върна в зоната на изпадащите, от която бе излязъл с добрите си резултати в последно време. Тимът на Шон Дайк има 15 точки, колкото и Кристъл Палас, но по-лоша голова разлика от "орлите" и това им отрежда 18-ото място във временното подреждане.