Хасково 2012 без проблеми при визитата си в Самоков

Отборът на Хасково 2012 записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при гостуването си на Рилски спортист (Самоков) с 97:65 в двубой от IX  кръг на шампионата.

Ралица Нанева и Олга Дубровина бяха най-резултатни за победителките, след като отбелязаха съответно по 26 и 25 точки, а Сиера Робъртсън-Уорън записа поредния си „дабъл-дабъл” – 21 точки и 19 борби.

Цветелина Николова и Теодора Динева бяха най-добри за селекцията на самоковки и приключиха с по 15 точки на сметките си.

Възпитаничките на Елена Станкова не оставиха никакъв шанс на съперничките си, като още от първата секунда започнаха да трупат преднина.

На почивката Хасково 2012 водеше с 59:30, като през третата четвърт разликата в полза на гостенките скочи до обезкуражаващите 38 точки – 84:46, а едва в последните десет минути лидерките в шампионата намалиха темпото, но това не промени нищо и последния съдийски сигнал прозвуча при 97:65.