ЦСКА завърши годината с категорично 3:0 над КВК Габрово

Волейболният отбор на ЦСКА завърши календарната 2014-а година с категорична 4-а победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Александър Попов биха без проблеми като гости КВК Габрово с 3:0 (25:19, 25:12, 25:20) в отложен мач от 2-ия кръг, игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Орловец".

Така "червените" завършиха първия полусезон в шампионата на 6-то място с 13 точки след 4 победи и 5 загуби, с колкото е и 7-ия Арда (Кърджали), но с по-лоши показатели. Габровци пък са 8-ми с 5 точки след 1 победа и 8 загуби.

Мачът започна добре за ЦСКА, като от самото начало на първия гейм момчетата на Александър Попов отвориха преднина от няколко пет точки при 8:3 и 16:11. Габровци не съумяха да изчистят грешките от играта си и така разликата в резултата се запази до края на гейма.

С подобен сценарий бе вторият гейм, като Армейците отново поведоха с 8:3, а след това и с 14:7. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:10 в полза на столичани.  Любомир Герасимов опита да стопи преднината на Червените с няколко рокади и Стефан Иванов влезе на мястото на Красимир Стефанов,  Димитър Божилов замени Николай Кичуков, а Томислав Врачев - Иван Власев. Те обаче не дадоха желания ефект и геймът завърши при катастрофалното 25:12 в полза на гостите.

В третата част, габровци излязоха много по-мобилизирани и концентрирани на терена. Геймът започна равностойно, като домакините дори бяха напред в резултата на първото техническо прекъсване за 8:7. Второто също дойде при аванс в тяхна полза - 16:14. ЦСКА обаче съумя да изравни при 18:18 и с по-голяма увереност в отиграванията си направиха серия от точки и затвориха гейма и мача след 25:20.