Черно море с категоричен успех над Черноморец

Отборът на Черно море Порт Варна записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер спечели морското дерби с Черноморец (Бургас) с категоричното 113:68 в среща, която се игра в зала „Христо Борисов” в морската столица.

Милян Пупович, Асен Великов и Александър Влахович бяха най-резултатни за „моряците” и завършиха с по 16 точки, Денислав Вутев вкара 15 точки, а Станислав Цонков и Ангел Пейчинов приключиха двубоя съответно с по 13 и 12 точки.

Деян Биелич беше най-полезен за „акулите”, след като записа срещу името си „дабъл-дабъл” – 22 точки и 10 борби, Любен Пасков вкара 20 точки, а Константин Коев и Емил Бинев добавиха съответно по 14 и 10 точки.

Домакините поеха инициативата още от първия съдийски сигнал на срещата и бързо стигнаха до комфортна преднина от 16 точки – 32:16, а през втората четвърт Денислав Коцев пусна в игра почти всички резерви, но въпреки това, солидната преднина на „моряците” остана непокътната до края на първото полувреме – 54:38.

Всичко в този мач приключи окончателно през третия период, в който варненци прегазиха съперниката и удвоиха разликата в своя полза – 86:53, но въпреки това, в последните десет минути, „моряците” не намалиха темпото и се поздравиха с категоричен успех – 113:68.