Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Гол в края гарантира третото място на Леверкузен (видео)

Байер (Леверкузен) завършва футболната есента в Германия на трета позиция след измъчено 1:1 с Айнтрахт (Франкфурт) вкъщи в среща от последния кръг на полусезона. Спечелената точка гарантира на домакините позиция точно зад Волфсбург, който има шанс да натрупа добра преднина в битката за сребърните медали, ако тази вечер спечели срещу Кьолн.

"Аспирините" бяха на крачка от загуба след попадението на Александер Майер от дузпа в 37-ата минута. Малко преди това Йомер Топрак изчисти от голлинията шут на водещия реализатор в Бундеслигата, а в 28-ата минута съдията можеше да изгони Емир Спахич с директен червен картон за задържане на откъсващия се сам Харис Сеферович, но вдигна само жълт картон.

Байер съумя да се измъкне от затрудненото положение и с известна доза късмет, след като 83-ата минута Карим Белараби малко случайно се озова на стрелкова позиция и прониза Тимо Хилдебранд. В оставащото време до края Леверкузен имаше шансови дори да спечели.

Тимът от Франкфурт ще зимува на 4 точки от зона "Лига Европа" и ще се подготвя за силна пролет.