Важна победа за Аугсбург в точния момент (видео)

Аугсбург изигра един от най-силните си мачове и надви Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 в директна битка за евроквотите в Бундеслигата. Така двата отбора и този на Шалке 04 ще зимуват с равен брой точки - по 27. Това е клубен рекорд за спечелени точки от страна на баварците за есенния полусезон.

Гостите поведоха още във 2-ата минута, когато Макс Крузе беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ян-Ингвер Калсен Бракер. Маркус Фойлнер обаче изравни в 20-ата минута след добра контраатака. Борусия пропусна своя голям шанс да си върне водачеството в 32-ата минута, когато централният защитник Роел Броуверс се озова сам срещу Александър Манингер, но от няколко метра стреля в тялото му.

Победният гол падна в полза на Аугсбург падна в 51-ата минута, когато Раул Бобадийя опъна мрежата на Ян Зомер след асистенция на Александер Есвайн.