Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Десетима от Астън Вила спряха победния ход на Манчестър Юнайтед (видео)

Астън Вила прекъсна серията от шест поредни победи на Манчестър Юнайтед, записвайки равенство - 1:1, с "червените дяволи" на "Вила Парк". Кристиан Бентеке откри резултата в 18-ата минута, а Радамел Фалкао изравни в 53-ата. Домакините останаха с човек по-малко в последните 25 минути след много спорен червен картон на Габриел Агбонлахор, но въпреки това успяха да се преборят за точката.

Четири промени бе правил в своя състав Пол Ламбърт. Матю Лоутън, Рон Влаар, Фабиан Делф и Андреас Вайман излязоха за началото на днешния двубой.

Радамел Фалкао започна като титуляр за Манчестър Юнайтед, като колумбиецът зае мястото на Джеймс Уилсън. Дарън Флетчър пък стартира вместо Маруан Фелаини.

В първия 1/4 час действието изцяло се развиваше в половината на домакините, като Манчестър Юнайтед имаше смазващо превъзходство по отношение на владеенето на топката - 76%. Въпреки това именно Астън Вила поведе в резултата. Фабиан Делф центрира от пряк свободен удар, а Джони Еванс позволи на Бантеке да овладее на гърди, след което нападателят финтира на два пъти централния бранител и стреля много технично в далечния ъгъл - 1:0.

Двубоят продължи в същото русло до почивката - Юнайтед имаше териториален превес, но така и не успяваше да създаде чисти положения пред Гузан, който веднъж се намеси решаващо, избивайки топката, която летеше опасно към десния ъгъл на вратата му след нещо средно между удар и центриране на Йънг.

В началото на втората част Бентеке бе близо до втори гол, след като засече с глава центриране от корнер, но Де Хеа изби след поредната си добра намеса от началото на сезона. В следващите минути гостите наложиха натиск и Гузан на два пъти спасяваше вратата си. В първия случай Рууни изведе по прекрасен начин Ван Перси, но холандецът не успя да преодолее стража на Астън Вила. След това Гузан хвана и изстрел на Мата. В 53-ата минута закономерно Манчестър Юнайтед стигна до изравнително попадение. Ашли Йънг проби по левия фланг и центрира прецизно в наказателното поле, където Фалкао се извиси и засече с глава, насочвайки топката в ъгъла за 1:1. Това бе втори гол на колумбиеца за "червените дяволи".

В 65-ата минута бирмингамци останаха с човек по-малко, след като Габриел Агбонлахор получи спорен директен червен картон след единоборство с Ашли Йънг. Нападателят влезе по-твърдо, но в никакъв случай не игра преднамерено грубо. Лий Мейсън обаче взе своето решение, което бе бурно оспорвано от домакините.

В 87-ата минута Бакуна стреля много опасно от пеналтерията, но топката профуча на сантиметри над напречната греда.

Манчестър Юнайтед остава на трета позиция с актив от 32 точки. Астън Вила е 12-и с 20 пункта.