Сърцат Левски отстъпи на шампиона в Адриатическата лига (галерия)

Българският участник в Адриатическата лига Левски изигра много добър мач срещу шампиона на турнира Цибона (Загреб), но отстъпи с 64:74 и инкасира 11-а поредна и общо 12-а загуба в надпреварата. Младият състав на столичани показа огромно сърце, но в крайна сметка не успя да се пребори с хърватите, които тази година разчитат изцяло на играчи от Балканите.
Левски - Цибона
Началото бе отлично за Левски - „сините“ вкараха две бързи тройки за 6:0, но Цибона постепенно се съвзе и първо настигна българите, а след това взе инициативата и до края на първата част реализира 18 точки срещу само 6 за домакините и така поведе с 12:18.

Гостите не показаха убедителна игра, но въпреки това успяха да съхранят разликата в своя полза и през цялата втора четвърт. Играчите на Славен Римац постепенно вдигнаха оборотите и три минути преди почивката за първи път поведоха с 10 точки – 21:31

Хърватите увеличиха аванса си до 28:47 в началните минути на второто полувреме, но след това видимо се отпуснаха, а Левски се възползва от това и успя да съкрати изоставането си до 46:52 след серия от 18-5. Цибона обаче завърши частта добре и не допусна кош в последните две минути, повеждайки с 46:56 след три части.

Сърцатата игра на българите ги доближи на три точки от именития съперник - 53:56, преди Цибона за кратко отново да се откъсне напред. Високото самочувствие на гостите за малко да им изиграе лоша шега, като Левски постепенно се доближи и минута преди края разликата бе само две точки - 64:66.

Опитният Дамир Маркота реализира ключова тройка за 64:69, а след това подпечата победата на своите с още един кош. В крайна сметка шампионтие на Адриатическата лига спечелиха с 10 точки разлика - 64:74 след тройка със сирената на Розич.
Димитър Димитров реализира 14 точки за Левски, Станимир Маринов добави 10, а Павел Иванов и Христо Захариев се отчетоха с по 9.

Капитанът Марин Розич наниза 17 за Цибона, Юре Лалич се отчете с 13, докато Иван Сиришчевич завърши с 11 точки.