Руснаци пишат история в Евролигата

Руският Нижний Новгород написа нова страница в историята си, достигайки до Топ 16 на Евролигата още в дебютния си сезон в най-силната европейска клубна надпревара. Бившият отбор на Филип Виденов се справи с друг руски тим - УНИКС (Казан) в последната си среща със 78:74 и така на практика лиши съперника си от по-нататъшно участие в турнира.

И двата отбора завършват с еднакъв актив в група А - 5 победи и 5 загуби, като УНИКС дори има по-добра точкова разлика, но в директните двубои преимуществото е на страната на Нижний Новгород, което праща нижегородци напред.

Домакините изоставаха през по-голямата част на мача, но в последната част стигнаха до победата, водени от опитния Терънс Кинси. Бившият гард на Партизан се нагърби с отговорността през зкалючителните 10 минути, когато вкара най-важните кошове в мача, за да гарантира победата със 78:74.

Кинси наниза 23 точки, Трей Томпкинс добави 17, а Димитрий Хвостов и Арцьом Парахуски вкараха по 10 за победителите.

За УНИКС Кийт Лангфърд бе над всички - 24 точки, 10 борби и 5 асистенции.

Нижний Новгород ще бъде в група F на Топ 16 с тимовете на Уникаха, Олимпиакос, Емпорио Армани, Фенербахче, ЦСКА (Москва), Лаборал Куча и Анадолу Ефес.