И бомбена заплаха не успя да спре Барса в Атина

Дори бомбена заплаха не успя да спре испанския шампион в Барселона при гостуването на Панатинайкос в Атина, което каталунците спечелиха с 13 точки - 80:67. При резултат 40:23 в полза на гостите на почивката, в “ОАКА Арена” бе получен сигнал за бомба, което принуди организаторите да евакуират треньори, играчи и близо 14 500 фенове по трибуните за около час, преди срещата да бъде подновена.

Барса взе контрол още през първата четвърт, когато се откъсна напред с 21:10 след серия от 11 безответни точки в коша на гърците, а въпреки силното начало на ПАО във втората част, испанците показаха по-голямата си класа и отново дръпнаха в резултата, за да се стигне до 40:23 на полувремето, когато дойде и заплахата за взривно устройство в съорържението.

Гърците демонстрираха характер след подновяването на двубоя и се доближиха само на шест точки - 53:47 след силни минути на Джеймс Гист, но Барселона завърши частта подобаващо и водеше с 60:47 след 30 минути. Гостите сложиха точка на спора в началото на заключителните 10 минути, повеждайки с 69:51, а след това не изпуснаха инициативата, за да се стигне до 80:67 и девети успех за хората на Шави Паскуал по пътя към Топ 16.

Марселиньо вкара 17 точки и направи 9 асистенции за победителите, ДеШон Томас добави 15 точки, а Мачей Лампе регистрира “дабъл-дабъл” пт 10 точки и 10 борби.

За ПАО Антонис Фотсис и Лукас Маврокефалидис бяха най-резултатни, съответно с 14 и 10 точки.

И двата тима продължават към следващата фаза, като отново ще бъдат в една група, заедно с отборите на Макаби Тел Авив, Галатасарай, Цървена звезда, Жалгирис (Каунас) и АЛБА Берлин.