Порто си върна самочувствието с 4 безответни гола

Порто разби с 4:0 гостуващия Витория (Сеетубал) и се доближи на 3 точки от лидера в португалското първенство Бенфика, който обаче е с мач по-малко. Преди седмица двата отбора се срещнаха на "До Драгао" и Бенфика нанесе първа загуба на "драконите" от началото на сезона.

Рикардо Куарешма откри резултата от дузпа в 21-ата минута, а малко по-късно Джаксън Мартинес удвои. През второто полувреме домакините намалиха темпото, но в края стигнаха до нови два гола. Първо се разписа Ясин Брахими в 88-ата минута, а в 90-ата Данило бе точен от дузпа. За нарушението Рикардо Батиста от Витория получи червен картон.

ПОРТО - ВИТОРИЯ (СЕТУБАЛ) 4:0
1:0 Куарешма (21) д.
2:0 Мартинес (25)
3:0 Брахими (88)
4:0 Данило (90) д.