Шок за Селта - и аутсайдерът Алмерия си тръгна с 3 точки от Виго (видео)

Спадът в изявите на Селта след силното начало на сезона вече премина в сериозна криза. Днес тимът от Виго отстъпи с 0:1 на своя "Балаидос" от намиращия се в зоната на изпадащите Алмерия и регистира пета поредна загуба в Примера. Общо в 6 мача съставът на Едуардо Берисо не е отбелязвал гол, а за последно спечели в началото на ноември, когато сензационно надви Барселона като гост.

През седмицата Алмерия имаше труден реванш с бетис за Купата на краля, но въпреки това отборът намери сили да измъкне максимума от гостуването на Селта. Единственото попадение в мача отбеляза Томер Хемед в 17-ата минута, когато се разписа отблизо. Домакините създадоха повече положения, а през второто полувреме резервата Нолито пропусна дузпа.

Сантиаго Мина и Шарлиз също имаха възможности да изравнят, но стреляха неточно от добри позиции. След пропусната дузпа домакините се обезвериха и почти всичките им атаки завършваха с центрирания на Фабиан Ореяна, които бяха лесна плячка за снажните бранители на Алмерия.

Успехът е едва трети за гостите през сезона, но им позволи да изскочат на 13-о място с 13 точки.