Испания се класира за финала на европейското първенство по хандбал за жени

Испания победи Черна гора с 19:18 (13:8) в първия полуфинален мач на европейското първенство по хандбал за жени и се класира за финала, където ще играе с победителя от втория полуфинал между Норвегия и Швеция,който ще се играе по-късно тази вечер.

Испания за втори път ще играе на финал на европейско първенство след сребърните медали през 2008 година. Испания успя да победи в първия полуфинал действащия европейски шампион Черна гора най-вече благодарение на отличната игра на вратарката Силвиа Наваро, която отрази 18 удара на
черногорките.

Испанките започнаха убедително мача и след първите десет минути водеха с 10:4, а на полувремето с 13:8. През второто полувреме черногорските хандбалистки доминираха, но така и не успяха да внесат обрат в мача.