Състезателят по кану-каяк Иван Чорлов стана "Спортист на годината" на Асеновград

Състезателят по кану-каяк Иван Чорлов бе обявен за "Спортист на годината" на Асеновград на официална церемония снощи. Чорлов през годината спечели 14-то място на Европейското първенство в Германия, 23-то място на Световното първенство за мъже в Москва, 1-во място на държавното първенство на каяк едноместен 200 м. В почетната десетица влязоха също и Джамал Али, Георги Терзиев, Йордан Иванов, Евстати Евстатиев, Мария Васова, Теодора Андончева, Кирил Мичоров, Гергана Гочева и Димитър Кумчев.

Титлата "Треньор на годината" взе Васил Сократов Паришев - треньор по борба към СК "Борба-Асеновец". Призът за "Спортно събитие на Асеновград" отиде за ултрамаратона "Персенк Ултра", организиран от Сдружение "Български ултрамаратони" с председател Николай Марангозов. Второто издание на ултрамаратона този август събра в Асеновград 130 бегачи от България, Гърция, Турция, Събрия, Македония, Великобритания, САЩ и Украйна.

Наградата за "Най-проспериращ млад състезател" получи 13-годишният Георги Терзиев, който тази година стана европейски шампион по "Ката" за кадети в Литва, взе 1-во място на държавното първенство на "Ката" за юноши и девойки, както и златен медал на национална купа в Пазарджик и Раднево. С титлата "Отбор на 2014 г." бяха отличени шампионките на България и възпитанички на баскетболен клуб "Асеновец 2005" - девойки до 14 г. с треньор Диян Гочев. "Футболист на годината" стана халфът Васил Иванов Гуджев от ФК "Асеновец" от Югоизточна В група.

Наградите връчиха кметът на Асеновград д-р Емил Караиванов, председателят на Общинския съвет д-р Светозар Шуманов, заместник-кметовете на общината, заместник-председателите на ОбС, архиерейският наместник отец Йордан Георгиев, новият почетен гражданин на Асеновград боксьорката Станимира Петрова, както и спортистите Йордан Митков и Трендафил Стойчев.