Дюрант вкара 30 за 18 минути и пак се контузи

Кевин Дюрант вкара 30 точки за едва 18 минути игра през първото полувреме срещу Голдън Стейт Уориърс, но изкълчи глезена си, след като стъпи на крака на Мрийз Спайтс и не се завърна в игра през втората половина на двубоя. В негово отсъствие Уориърс се справиха със съпротивата на Тъндър, за да стигнат до успеха със 114:109.

Стеф Къри избухна с 34 точки, 9 асистенции и 4 отнети топки за победителите, Клей Томпсън добави 19 точки и 5 асистенции, а Дреймънд Грийн добави 16 точки, 9 борби и 9 асистенции при успех №22 на Голдън Стейт този сезон.

Ръсел Уестбрук се опита да поведе Оклахома Сити към успеха и завърши с 33 точки и 8 борби, но пропусна цели 19 стрелби от игра. Серж Ибака вкара 12 точки, а Андре Роберсън приключи с 10 точки и 12 борби.

Това бе четвърто поредно гостуване за Тъндър, а поражението бе второ срещу този съперник през сезона. Дюрант и компания имат баланс 12-14, докато Уориърс са с 22-3.

Оклахома Сити гостува на Лос Анджелис Лейкърс в петък, докато Голдън Стейт приема Сакраменто в понеделник.

Чикаго надигра Ню Йорк със 103:97. Джими Бътлър наниза рекодните в кариерата си 35 точки, а Пау Гасол добави 20 за успеха на "биковете".
Тимът от Ню Йорк губи трети пореден мач и 13-и от общо 14.

Ню Орлиънс се наложи над Хюстън с 99:90 в друг мач от тази нощ. Антъни Дейвис бе най-полезен за Ню Орлиънс с 30 точки и 14 борби.