Малага се разправи с Ла Коруня и продължава на 1/8-финал за Купата на Краля

Малага категорично спечели с 4:1 реванша срещу Депортиво Ла Коруня от 1/16-финала за Купата на Краля в Испания и така си осигури участие в следващата фаза на турнира. В първия мач двата тима не излъчиха победител, като мачът завърши 1:1, но днешният успех зарадва Малага.

Роке Санта Крус откри резултата в 51-ата минута, но Елдер Пощига изравни в 57-ата. Ресио обаче отново изведе домакините напред в 59-ата минута, а в 68-ата отново Санта Крус направи 3:1. Крайното 4:1 пък оформи Игнасио Камачо в добавеното време на двубоя.

Така Малага продължава на 1/8-финал, а там ще трябва да се изправи срещу Леванте.