Валентин Братоев и Аячо отпаднаха от Купата на CEV

Волейболният национал Валентин Братоев и неговият Газилек (Аячо) отпаднаха от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Браотев и съотборниците му се паднаха като гости на турския Аркас (Измир) с 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 20:25) в среща-реванш от 1/8-финалите на турнира, играна тази вечер пред около 1250 зрители в зала "Ататюрк".

Така след трудната победа с 3:2 гейма в първия мач волейболистите на Аячо отпаднат от по-нататъшно участие за Купата на CEV. От друга страна момчетата на легендарния треньор Глен Хоуг се класираха за 1/4-финалите, където ще срещнат победителя от двойката между полския ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) и финландския ВаЛеПа (Састамала).

Вальо Братоев не започна като титуляр, но влезе като резерва още в първия гейм и след това остана до края на терена. Българският посрещач се отчете с 10 точки (2 аса, 2 блока, 29% ефективност в атака, 30% позитивно и 30% перфектно посрещане). Най-резултатен за Аячо отново стана капитанът Йовица Симовски с 20 точки (50% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

От друга страна за тима на Аркас канадският национал Гавин Шмит бе като машина, като заби 33 точки (3 аса, 3 блока и 56% ефективност в атака), а опитният кубинец Лионел Маршал добави още 21 токи (2 аса, 3 блока, 55% ефективност в атака, 33% позитивно и 33% перфектно посрещане) за победата.