Марек срещу КАИ Теруел в пряка битка за 3-ото място в Група В на ШЛ! Гледайте мача ТУК!!!

Българският шампион Марек Юнион Ивкони (Дупница) и испанският първенец КАИ Теруел се срещат днес от 19,00 часа в „Арена Самоков“ в изключително важен и за двата отбора мач. От този сблъсък, най-вероятно ще бъде определен и тимът, който ще завърши на трето място в Група В. В първия двубой в Теруел, в една 118-минутна драма Марек измъкна победата със резултат 16:14 в тайбрека. Ако сега българите отново победят, то със сигурност ще завършат трети в групата, като запазват реални шансове за класиране и в следващия по сила турнир – Купата на CEV.

Първенството в България, приключи за тази година, като ще се поднови на 16 януари. Марек победи в последния кръг вицешампиона Левски Боол с 3:0 и сега всички усилия са насочени в Шампионска лига. Дупничани имат кaдрови проблеми с контузени волейболисти, но в последните мачове, като че ли намериха алтернатива и отборът играе добре.

Испанският КАИ победи в последния кръг като гост Весиндарио с 3:0 и със 7 победи от 9 мача заема второ място в испанската Суперлига. Двата отбора се познават добре, като преди две години, отново бяха в една група на Шампионска лига. Тогава си размениха по една победа, като Марек се подреди на трето място в класирането, а испанците останаха четвърти.

„Предстои ни много важен мач. Всички са мотивирани за победата. Още след жребея казах, че в нашата група има два изявени фаворита – Локомотив (Новосибирск) и Ястржебски Венгел, които са с класи над нас и испанския отбор, но срещу КАИ имаме своите шансове и това се видя в първия мач“, заяви Найден Найденов.