Норвегия - Швеция и Черна гора - Испания са полуфиналните двойки на европейското по хандбал

Олимпийският шампион Норвегия ще играе с Швеция на полуфиналите на Европейското първенство по хандбал за жени в Унгария и Хърватия. В последния си мач от втората групова фаза Норвегия загуби от Унгария с 25:29 и допусна първо поражение. Отборът обаче завърши като лидер в групата с 8 точки. Унгарките водеха с 15:11 на почивката и с 20:15 във втората част и до края на изпуснаха водачеството си. За победителките се отличиха Анита Булат с 6 попадения и Кристина Тришчук с пет. Хайди Локе вкара шест гола за Норвегия.

Защитаващият титлата си Черна гора ще срещне Испания. Европейските шампионки победиха Швеция с 30:29 в последния си мач от втора група. Отборът на Черна гора губеше с 13:18 на полувремето, но спечели благодарение на два гола в края на Катарина Булатович и два на Йованка Радичевич. Булатович завърши срещата с шест гола, а Радичевич беше най-резултатна с девет. За Швеция Изабел Гулден реализира 9 попадения. Бронзовият медалист от Олимпиадата в Лондон 2012 Испания пък се наложи над Дания с 29:22 след 6 гола на Александрина Кабрал и 5 на Беатрис Фернандес.

Срещи от последния кръг във втората фаза на Европейското първенство по хандбал за жени в Унгария и Хърватия: