ПСЖ се измъчи с корсиканци, но е на четвъртфинал

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата на страната, след като успя да обърне втородивизионния Аячо до 3:1. Успехът не дойде никак лесно и на почивката играчите на Лоран Блан губеха с 0:1 след попадение на Йоан Кавали от дузпа.

През втората част обаче ПСЖ започна да играе по-концентрирано и Лукас Моура изведе Единсон Кавани на чиста позиция и уругваецът изравни. Корсиканците удържаха равенството до 80-ата минута, когато Серж Орие даде преднина на парижани. Бранителят се разписа с глава след центриране от корнер. Четири минути по-късно резервата Жан-Кристоф Баебек донесе спокойствие на ПСЖ, след като засече на празна врата пас на Лукас за крайното 3:1.

АЯЧО - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 1:3
1:0 Кавали (26-д)
1:1 Кавани (55)