Спортинг се промъкна на 1/4-финал за Купата на Португалия след битка с пет гола

Отборът на Спортинг (Лисабон) се промъкна на 1/4-финал за Купата на Португалия като постигна трудна победа с 3:2 над третодивизионния тим на Визела. "Лъвовете" трябваше доста да се потрудят срещу надъхания си съперник, но все пак класата си каза думата и те продължават напред. Българинът Симеон Славчев обаче отново не получи шанс за изява.

Андре Мартинс даде преднина на Спортинг в 34-ата минута от дузпа, но само три по-късно Талоча възстанови равенството. Пабло Оливейра отново изведе гостите напред в 39-ата минута, но отново Талоча възстанови статуквото в 45-ата минута. В 59-ата минута обаче Мане вкара трети гол за лисабонци и този път той се оказа и победен.

Така Спортинг продължава напред в турнира и вече чака следващия си съперник, срещу който трябва да се изправи на 1/4-финала.