Тотнъм разпердушини "свраките" и се класира на 1/2-финал (видео)

Тотнъм стана поредният отбор, който си осигури продължаване на 1/2-финал за Купата на лигата в Англия. Тази вечер лондончани надиграха повече от категорично Нюкасъл с 4:0 на своя "Уайт Харт Лейн" в сблъсъка от четвъртфинала и си гарантираха продължаване напред. Набил Бенталеб в 18-ата, Насер Шадли в 46-ата, Хари Кейн в 63-ата и Роберто Солдадо в 70-ата минута бяха авторите на четирите гола за "шпорите", които не оставиха никакво съмнение в превъзходството си в този двубой.

Тотнъм стоеше по-добре в началото и в 10-ата минута Насер Шадли получи на скорост, но ударът му бе право в тялото на вратаря. В 18-ата минута обаче домакините стигнаха до откриване на резултата. При едно балонно центриране вратаря Джак Алнуик не се намеси добре и изпусна топката зад себе си, където дебнеше Набил Бенталеб и от воле бе точен за 1:0.

Нюкасъл отговори с далечен удар на Муса Сисоко в 23-ата минута, който принуди вратаря Мишел Ворм да показва блестящ рефлекс. В 36-ата минута пък Хари Кейн обстрелва вратата на гостите от далеч, като топката мина доста близо до гредата.

Втората част обаче бе далеч по-вълнуваща. Още в 46-ата минута Шадли с далечен удар по земя свари Алнуик неподготвен и увеличи прединната на своя тим - 2:0. Нюкасъл обаче бе много близо да се върне в мача в 54-ата минута, когато Айосе Перес проби до аутлинията и центрира във вратарското поле, където Реми Кабела и Еманюел Ривиер се разминаха с топката и не успяха да отбележат в опразнената врата.

Тотнъм обаче продължи да бъде по-активен и в 59-ата минута удар с глава на Ян Вертонген бе изчистен от голлинията от Масадио Айдара. В 63-ата минута пък Хари Кейн направи резултата класически, като бе изведен зад защитата в пеналта и хладнокръвно прати топката за трети път във вратата на "свраките".

Тотнъм не спря да мачка своя съперник и в 70-ата минута стигна и до четвърти гол след като далечен удар на Кристиан Ериксен бе избит от вратаря, но топката стигна до Роберто Солдадо, който от близо не сгреши за 4:0.

В края Нюкасъл имаше шанс да направи загубата си по-почетна като на два пъти Адам Армстронг отправи опасни удари, но първо не уцели вратата, а след това Мишел Ворм спаси.

В крайна сметка обаче срещата завърши без повече голове и Тотнъм убедително продължава напред в турнира, докато Нюкасъл приключва участието си на този етап.