Байер успя да излъже Хофе (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) победи с минималното 1:0 при гостуването си на Хофенхайм в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение отбеляза Щефан Кислинг в 79-ата минута на мача, когато еднa многоходова комбинация позволи на резервата Юлиан Брандт да намери нападателя и той успя да прати топката във вратата.

Преди това Хофенхайм имаше претенции за това, че техен гол не бе зачетен в началото на втората част. В 50-ата минута Адам Салай стреля от малкото наказателно поле с глава, а Йомер Топрак изби от голлинията. Унгарецът искаше да бъде зачетено попадение, но съдията не прие възраженията му.

Така Байер записа важна победа в борбата си за челните места в германския шампионат. "Аспирините" поделят с Борусия (Мьонхенгладбах) третата позиция в класирането с по 27 точки. Хофе пък е с четири по-малко и в момента е на седмо място.