Хетафе, Еспаньол и Леванте продължават на 1/8-финал за Купата на Краля (видео)

Отборите на Хетафе, Еспаньол и Леванте днес си осигуриха класиране на 1/8-финал за Купата на Краля в Испания. В днешните реванши те успяха да постигнат резултати, които да им гарантират продължаване напред в турнира.

Хетафе надигра Ейбар с 2:1 като гост и с общ резултат 5:1 елиминира своя съперник. Попаденията за гостите бяха на Карлос Вигарай в 23-ата и Диего Кастро в 33-ата минута, а почетното попадение за домакините бе на Федерико Пиовакари от дузпа в 55-ата минута.

Еспаньол пък се наложи с 1:0 над Алавес с попадение на Хави Лопес в 65-ата минута и така общият резултат от двата мача стана 3:0.

Леванте трябваше да трепери най-много, тъй като направи ново равенство 0:0 срещу Албасете, но в първия мач срещата завърши 1:1 и голът като гост бе ключов за валенсианци да продължат напред.