Радост за ПСВ и сълзи за Фейенорд след седемголов трилър (видео)

ПСВ Айндховен записа драматична и важна победа, която позволи на тима да запази аванса си от 4 точки пред Аякс на върха в класирането на холандското първенство. В отложен мач от 14-ия кръг на Ередивизие ПСВ надви в драматично голово дерби гостуващия Фейенорд с 4:3. По този начин пСВ Айндховен събра 40 точки, преследвачът Аякс е с 36, а далеч назад е третият Цволе с 29 точки. Фейенорд пък е четвърти с 28.

Фейенорд вкара първия гол в мача - чрез Елвис Ману в 13-ата минута. Попадението може спокойно да бъде наречено комично заради нескопосаните действия на бранителя Джефри Брума, който вместо да избие влизащата във вратата на домакините топка на практика я довкара и попадението спокойно може да се счита за автогол. Ману бе изведен очи в очи с вратаря на домакините Жероен Зоет, преодоля го, но след това стреля твърде слабо и Джефри Брума трябваше просто да избие топката.

Радостта на гостите не продължи твърде дълго, защото в 22-ата минута Люк Де Йонг отбеляза първия от трите си гола в срещата. Домакините сътвориха красива атака, при която имаше и подаване с пета. топката достигна до оставения сам в непосредствена близост до вратата на Фейенорд Де Йонг и той не пропусна да опъне мрежата зад стража Кенет Фермеер. В 42-ата минута обаче Фейенорд излезе за втори път от началото на мача напред в резултата. Джорди Класи изведе с великолепен пас Карим Ел Ахмади сам срещу вратаря Зоет и с техничен удар мароканецът преодоля стража за 1:2.

През второто полувреме ПСВ обърна резултата в своя полза само в рамките на 3 минути. В 60-ата минута Де Йонг заби топката във вратата на Фейенорд с глава след центриране отляво, а в 63-ата нападателят оформи своя хеттрик. Той отново изпрати топката във вратата на Фермеер с глава, но този път след изпълнение на ъглов удар.

В 89-ата минута Казъм Казъм направи резултата 3:3 след удар с глава и лоша намеса на вратаря Зоет. По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши без победител, но в третата минута на добавеното време Люк де Йонг се освободи от защитник на Фейенорд в наказателното поле на гостите и веднага подаде на Мемфис Депай, който нямаше как да сбърка на празна врата и донесе драматичния и сладък успех на ПСВ.

ПСВ АЙНДХОВЕН - ФЕЙЕНОРД 4:3