Ливърпул срази лидера в Чемпиъншип и е на 1/2-финал за Купата на Лигата (видео)

Отборът на Ливърпул се класира на 1/2-финалите на турнира за Купата на Лигата на Англия, известен още като "Кепитъл Уан Къп". Мърсисайдци спечелиха с 3:1 гостуването си на лидера в Чемпиъншип (второто ниво в английския клубен футбол) Борнемут на 1/4-финалите. Два гола за Ливърпул отбеляза Рахим Стърлинг (20, 51), а първото си попадение с фланелката на "червените" реализира Лазар Маркович (27). Голът за Борнемут бе дело на бившия играч на Евертън и Нюкасъл Дан Гослинг (57). Ливърпул сложи край и на серията без поражение на Борнемут, който в 11 последователни срещи в Чемпиъншип нямаше загуба.

Още в четвъртата минута домакините от Борнемут пропуснаха златен шанс за гол. Калъм Уилсън провря топката между краката на Мартин Шкъртел и се озова в изключително изгодна позиция за отбелязване на гол, но не уцели вратата, пазена от Брад Джоунс.

Гостите отговориха със силен далечен изстрел на Адам Лалана, който накара вратаря Артур Боруц да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар пък опасен шут на Стивън Джерард от границата на наказателното поле бе блокиран от играч на Борнемут.

В 20-ата минута Ливърпул поведе с 1:0 в резултата. Лазар Маркович намери с отличен пас Джордан Хендерсън в наказателното поле на Борнемут, халфът подаде с глава на Рахим Стърлинг, който също с глава насочи топката в мрежата зад Боруц.

В 27-ата минута Ливърпул вкара втори гол. Филипе Коутиньо получи топката в наказателното поле на домакините, отляво на вратата на Боруц и шутира. Полският страж на Борнемут изби, но кълбото се насочи към Маркович и младият сръбски халф с прекрасен удар от границата на наказателното поле опъна мрежата зад Боруц.

Ливърпул се приближи до победата, но само минута след гола на Маркович Борнемут можеше да намали на 1:2. Намиращият се около точката за изпълнение на дузпа Ян Кърморгант бе изпуснат от отбраната на гостите и получи шанс за голов удар след подаване отдясно, но изстреля топката над вратата на Джоунс.

Шест минути след почивката Стърлинг отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 0:3. Младият футболист получи пас от Лалана пред наказателното поле на домакините, освободи се от защитата на Борнемут и с хубав удар по земя изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Боруц.

В 57-ата минута Борнемут намали изоставането си в резултата. Точен за 1:3 бе Дан Гослинг, който нахлу в наказателното поле на гостите и стреля, Брад Джоунс не се намеси по най-добрия възможен начин и топката влезе във вратата на Ливърпул.

В 65-ата минута топката мина на сантиметри встрани от вратата на Ливърпул, след като футболист на Борнемут игра с глава и резултатът спокойно можеше да стане 2:3. В 67-ата минута пък Стърлинг не успя с удар по земя да охлади ентусиазма на домакините и да направи хеттрик. Той получи топката в наказателното поле и стреля от удобна позиция, но след удара му топката мина встрани от десния страничен стълб на вратата на Борнемут.

В 69-ата минута на два пъти съвсем малко не достигна на Борнемут да отбележи втори гол. Първо Дан Гослинг уцели греда с фалцов удар, а веднага след това Мат Ричи получи топката в наказателното поле и стреля по земя, но мерникът му изневери.

В минутите до края футболистите на Брендън Роджърс задържаха без особени трудности удобния за тях резултат и си гарантираха място на полуфиналната фаза.

БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 1:3
0:1 Стърлинг (20)
0:2 Маркович (27)
0:3 Стърлинг (51)
1:3 Гослинг (57)