Шалке пречупи Падерборн след обрат (видео)

Отборът на Шалке 04 победи с 2:1 като гост Падерборн 07 в мач от междинния 16-и кръг на германската Първа Бундеслига. Домакините първи стигнаха до попадение, което всъщност бе автогол на Каан Айхан в 31-ата минута. В 44-ата Ерик Максим Чупо-Мотинг изравни, а Роман Нойщедтер донесе победата на "кралскосините" от Гелзенкирхен в 78-ата минута.

В 12-ата минута "деветката" Щефан Кучке пропусна отличен шанс за гол за Падерборн, стреляйки неточно с глава след чудесно центриране отляво. В 25-ата минута испанският бек на Падерборн Рафаел Лопес бе много близо до отбелязването на красив гол. Рафа се бе включил в една атака на домакините и опита удар със задна ножица. Вратарят на Шалке Ралф Феерман бе преодолян, но за негов късмет топката срещна гредата, след което бе избита от голлинията от Каан Айхан.

В 31-ата минута домакините организираха бърза атака, при която Щефан Кучке проби отдясно и центрира в наказателното поле към Лукас Руп. В опита си да попречи на играча на Падерборн Каан Айхан заби топката в собствената си врата и така домакините излязоха напред в резултата благодарение на автогол.

В 44-ата минута играчите на Шалке, които за цялото първо полувреме не сътвориха почти нищо интересно пред противниковата врата, изравниха резултата. След центриране отдясно защитата на Падерборн не действаше по най-добрия начин и Ерик Максим Чупо-Мотинг с мощен шут изпрати топката в мрежата зад стража Лукас Крузе, отбелязвайки 9-ия си гол за сезона.

През втората част гостите от Гелзенкирхен изглеждаха доста по-опасни, отколкото през първото полувреме, но така и не можеха да отбележат гол. В 72-ата минута вратарят на Падерборн Лукас Крузе направи блестящо спасяване след удар на холандския нападател Клаас-Ян Хунтелаар. Играчите на Падерборн също имаха своите шансове за гол през втората част и един от най-добрите такива бе в 77-ата минута, когато Лукас Руп пропусна да изведе тима си напред в резултата.

В 78-ата минута Шалке все пак осъществи пълен обрат в резултата. Току-що появилият се в игра за гостите Кристиан Фукс изпълни тъч и Роман Нойщедтер и с глава и с гръб към противниковата врата изпрати топката в мрежата за 1:2, след като и стражът Крузе се намеси лошо.

Секунди след попадението на Шалке Падерборн пропусна великолепна възможност за 2:2. Албан Меха не уцели вратата с глава отблизо след центриране от фаул. В минутите до края домакините опитаха какво ли не, за да стигнат поне до равенство, но усилията им останаха напразни. Падерборн бе много близо до 2:2 в 87-ата минута, когато вратарят Ралф Феерман закова топката на голлинията след удар с глава на Щефан Кучке. Някои играчи на Падерборн вдигнаха ръце, искайки да бъде отсъден гол, но телевизионните повторения показаха ясно, че топката не е преминала голлинията.

Това бе четвърта победа в последните пет мача за Шалке в Бундеслигата и тимът на Роберто Ди Матео заема пето място в класирането с 26 точки. Падерборн е 12-и с 18 (на 3 точки от зоната на изпадащите), а лидер е Байрен (Мюнхен) с 42 точки, пред Волфсбург с 31 и Борусия (Мьонхенгладбах) и Байер (Леверкузен) с по 27.