ЦСКА и Казанлък на финал в турнира "Иван Николов"

Отборите на ЦСКА (София) и Казанлък (Казанлък) ще спорят на финала на коледния турни по волейбол за Купата на Иван Николов, който е да девойки старша възраст и чиито медийни партньори са Viasport.bg  и специализирания волейболен сайт BGvolleyball.com.

В спора за бронзовите медали пък ще се срещнат волейболистките на Звезди 94 и Локомотив. Двата мача са утре, 18 декември в залата на 81 СОУ Виктор Юго в квартал Младост, като започват от 12:30 ч и 14:00 ч. Двубоите ще бъдат предавани пряко в три сайта - Viasport.bg, BGvolleyball.com и спортната интернет телевизия Sportmedia.tv

До този развой се стигна след като в първия полуфинал от надпреварата отборът на ЦСКА победи чисто Локомотив с 3:0 (25:10, 25:15, 25:20). Успехът дойде безпроблемно за Червените, които напълно доминираха над съперничките и в трите гейма, като затвориха мача с чиста победа за около 70 минути игра.

Не така стояха нещата обаче във втория полуфинал за деня, в който един срещу друг застанаха волейболистките на Звезди 94 и Казанлък в препълнената с фенове зала. Мачът се превърна в истинска петгеймова драма, която продължи цели 2 часа и 20 минути. В крайна сметка след оспорвана борба Розите надделяха над домакините с 3:2 (25:22, 24:26, 25:16, 24:26, 15:8), като така достигнаха и до спора за златото.

„Победата над Звезди 94 и класирането ни на финал е значимо за ВК Казанлък, защото тимът игра без две от основните си състезателки – либерото Златена Салабашева и посрещачката Казакова, които заминаха на лагер с националния отбор за девойки младша възраст“, коментира за Viasport.bg изпълнителния директор на Казанлък Деко Григоров.

Последният ден от надпреварата, утре 18 декември започва с друбоя за 7-8 място, в който се срещат Левски Волей и Хектор. След това от 11:00 ч е мачът за 5-6 място, който противопоставя отборите на Левски и Славия.