Какъв мач! Айнтрахт и Херта разкриха красотата на Бундеслигата (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) сътвори едно от геройствата на сезона в Бундеслигата, стигайки до 4:4 срещу Херта (Берлин), след като първо губеше с 0:3, а след това и с 2:4 минута преди края. Два гола на капитана Александер Майер в последните секунди обаче "взривиха" "Комерцбанк Арена". На трибуните място беше заел и наставникът на Берое Петър Хубчев, който получи покана за това от своя приятел и треньор на "червено-черните" в момента Томас Шааф.

Нищо обаче не предвещаваше горещия завършек на срещата, тъй като до 37-ата минута гостите от Берлин водеха с убедителното 3:0. Първо Джон Антъни Бруукс засече центриране на Рони от фаул в 21-ата минута, а след него, в 33-ата минута, Енис Бен Хатира продължи с глава подаване от корнер, при което топката се отби в страничната греда и след рикошет в тялото на Бастиан Очипка спря в мрежата за 0:2. След само четири минути Юлиан Шийбер покачи на 3:0 за Херта след нов щастлив рикошет, този в път в крака на Александер Мадлунг.

Преди полувремето Айнтрахт успя само да върне единия гол чрез Стефан Айгнер. Надеждите станаха реални в 58-ата минута, когато новият нападател Харис Сеферович забоде кълбото за 2:3.

Веднага след това столичани пропуснаха поне две 100-процентови възможности. Четвъртият гол в мрежата на домакините все пак падна в 80-ата минута и той пак дойде след статично изпълнение. Този път Петер Ниймайер изпревари всички при центриране на Бен Хатира за 4:2.

Логично всички очакваха това да бъде краят, но в заключителните секунди водещият реализатор в Бундеслигата Майер вкара два гола, а в последвалото 5-минутно продължение футболистите на Франкфурт имаха още поне три шанса за сензационен победен точен изстрел.

В класирането и двата отбора все още не знаят дали ще се борят за оставане или за място в горната част. Айнтрахт излиза във ваканция след визитата си на Байер (Леверкузен) в събота, а в неделя Херта е домакин на Хофенхайм.