Димитър Иванов и Динамо (Букурещ) напред за "Чалъндж къп" след "златен" гейм

Българският волейболист Димитър Иванов и неговият румънски отбор Динамо (Букурещ) се класираха за 1/8-финалите на третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп".

Волейболистите на Динамо паднаха като гости на друг румънски отбор - Унирея (Деж), с 0:3 (20:25, 19:25, 22:25)* в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран снощи пред около 600 зрители. Така след победата на Динамо с 3:0 в първата среща се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него все пак волейболистите на Динамо успяха да се наложат с 15:9 и да се класират за 1/8-финалите на "Чалъндж къп", където ги очаква победителя от двойката между турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) и швейцарския Биогас Волей (Нефелс).

Димитър Иванов започна като титуляр за своя тим, но бе сменен още в първия гейм. Българинът не успя да се отчете с нито една точка, но изпълни 3 сервиса и завърши с 75% позитивно и 75% перфектно посрещане. Най-резултатен за Динамо пък стана Йонут Харбус-Чиворчиан. За тима на Унирея молдовецът Игор Дидорчук се отчете с 13 точки (3 блока, 50% ефективност в атака, 81% позитивно и 71% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха.

*В статистиката не е включен "златния" гейм.