Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Антон Синапов зае 32-ро място в спринта на 10 километра за мъже от Купата на ИБУ

Антон Синапов зае 32-ро място в спринта на 10 километра за мъже от Купата на ИБУ по биатлон в австрийския зимен център Обертилях. Той допусна по една грешка във всяка от стрелбите и финишира на 1:22.5 минути от победителя Баптист Жути от Франция. Французинът също направи два пропуска и измина дистанцията за 25:53.8 минути.

Също с две грешки в стрелбата Димитър Герджиков е 46-ти. На 80-та позиция е Иван Златев, който пропусна три мишени. Петьо Иванов дебютира със 104-то място и две грешки, а Владимир Оряшков с 3 пропуска остана 117-ти от 131 финиширали биатлонисти.

В спринта на 7.5 км за жени Даниела Кадева е 55-а с 9 от 10 повалени мишени, Стефани Попова е 61-а с три пропуска, Дафинка Коева е 82-а с три грешки, Гергана Велкова е 86-а с една пропусната мишена, а Райна Коюва не стартира. Победителка стана Федерика Санфилипо от Италия с 20:40.4 минути и без пропуск на огневия рубеж.

снимка: biathlonbg.in