Силна Габи Цветанова с 22 точки, Паннаксиакос на 1/8-финал за "Чалъндж къп"

Гръцкият волейболен отбор Паннаксиакос (Наксос), за когото играе българската националка Габриела Цветанова, се класираха за 1/8-финалите на третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп" при жените.

Волейболистките на Паннаксиакос отстъпиха драматично като гости на швейцарския Сагрес (Нюшател) с 2:3 (25:17, 14:25, 25:22, 21:25, 13:15) в среща-реванш от 1/16-финалите на турнира. Въпреки поражението Габи Цветанова и компания продължиха напред в надпреварата благодарение на чистата победа с 3:0 като домакини в първия мач преди седмица. Така на 1/8-финалите Паннаксиакос ще срещне победителя от двойката между  израелския Апоел (Кфар Шаба) и френския Рошевил (Льо Кане).

След като волейболистките на Паннаксиакос взеха и третия гейм с 25:22, с което си свършиха работата, сръбският треньор на тима Зоран Ковачич даде шанс и на резервните си състезателки да поиграят в мача. Независимо, че игра само до третата част, Габи Цветанова стана най-полезна за своя тим с 22 точки (5 блока!!!, 1 ас и 36% ефективност в атака) за успеха. Съотборничката й Панайота Диоти също заби 22 точки (3 блока, 41% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) За домакините от Нюшател Дива Бокецу завърши с 16 точки.