Младежкият национален отбор победи Вихрен в контролна среща

Младежкият национален отбор на България до 21 години победи ОФК Вихрен (Сандански) с 3:1 в контрола, която се игра на градския стадион в Сандански. За националите точни бяха Кирил Десподов на два пъти и Бекир Расим. Старши треньорът Антони Здравков даде шанс на всички играчи да вземат участие в срещата, като те бяха разделени на два различни състава във всяко от полувремената. Младите национали имаха превъзходство през целия мач. В 15-та минута Кирил Десподов откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Илия Димитров.

В 40-та минута отново нападателят на Литекс покачи за 2:0. Малко преди края на първото полувреме Вихрен върна едно попадение, след като Костадин Кафтанов преодоля Красимир Костов. България продължи да доминира през втората част и в 70-та минута Бекир Расим с прецизен удар от фаул оформи крайното 3:1. Селекционерът Антони Здравков заяви след края на двубоя, че е доволен от успеха.

"С оглед на това, че сезона е завършил, съм доволен от старанието на момчетата, от футболните им умения, от тактическата дисциплина, но най-вече от желанието, което демонстрираха, въпреки тежкия терен", заяви Здравков. "Доволен съм много от старанието на всички футболисти, на които гласувах доверие. Това всъщност беше и последната ни среща за 2014 година. Пуснах всички футболисти във ваканция до 12 януари", каза Стойко Найденов, старши треньор на Вихрен. Втората контрола е срещу тима на ПФК Славия (София) на 19 декември отново от 13:00 часа на градския стадион в Сандански.

Състав на България през първото полувреме: Красимир Костов, Пламен Гълъбов, Слави Сталев, Пламен Тенев, Преслав Петров, Александър Василев, Радослав Цонев, Никола Колев, Милен Гамаков, Кирил Десподов, Илия Димитров Състав на България

през второто полувреме: Марин Орлинов, Радослав Терзиев, Любомир Илиев, Христо Попадийн, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Петър Витанов, Радой Божилов, Бекир Расим, Айкут Янъков, Георги Минчев.