Ново стабилно представяне на Михайлов в Турция (видео)

Националният вратар Николай Михайлов бе титуляр за неговия тим Мерсин Идман Юрду при победата с 3:1 над Самсунспор в мач от Група "С" на Купата на Турция. Българинът направи поредния си силен двубой в надпреварата и бе стабилен под рамката на вратата.

Серол Демирхан откри резултата за домакините в 25-ата минута, но Сафа Сербест изравни в 31-ата. Тогава Елдин Адилович стреля с глава, Михайлов спаси, но при добавката бранителят отбеляза за 1:1. Само четири минути по-късно обаче Гювен Варол даде нова преднина на Мерсин. В края на мача пък унгарецът Марко Футаш подпечата успеха на Михайлов и компания.

Така Михайлов продължава с доборото си представяне в турнира, след като в предишните два мача хвана по една дузпа.

С победата днес Мерсин излезе начело в класирането на Група "С" с актив от четири точки. Толкова има и вторият Фатих Карагюмрюк, но заради по-лошата голова разлика остава зад тима на Михайлов. Трети е Бурсаспор с две, а последен е Самусн без актив.

МЕРСИН ИДМАН ЮРДУ - САМСУНСПОР 3:1
1:0 Демирхан (25)
1:1 Сербест (31)
2:1 Варол (35)
3:1 Футаш (90)