Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Хасково мина с лекота през Левски

Хасково 2012 мина с лекота през Левски при гостуването си в София, надигравайки убедително вицешампионките със 112:91. Това бе осми успех за възпитаничките на Елена Станкова, които се върнаха към победите, след като миналия кръг загубиха у дома от Нефтохимик 2010. Тимът от Южна България продължава да е лидер в класирането с баланс от 8-1, докато столичанки са четвърти с 2-7.

Гостенките си осигуриха добра преднина още през първото полувреме - след 10 минути те вече водеха с 29:18, а до почивката разликата в тяхна полза нарасна до 64:39.

През втората половина на двубоя те намалиха темпото, но не допуснаха Левски да стигне до обрат, въпреки че “сините” направиха финален щурм през последната част и свалиха част от пасива си, за да се стигне до краен резултат от 112:91.

Сиера Уорън изигра пореден фантастичен мач и завърши с 33 точки, 13 борби и 2 чадъра. Олга Дубровина също записа “дабъл-дабъл” - 26 точки, 17 асистенции и 5 отнети топки, а Анита Тейлане приключи с 26 точки и 14 борби.

За Левски Христина Иванова бе под пара - 40 точки, 8 асистенции и 2 борби, а Радостина Димитрова завърши със 17 точки.

Следващата среща на Левски е гостуване в Бургас на Нефтохимик, докато Хасково ще пътува до Самоков за сблъсък с Рилски спортист.