Анев засега в масовия старт

Красимир Анев засега е на позиция, която му дава право на участие в първия масов старт от сезона в световната купа по биатлон. Той ще се проведе тази седмица в Словения. По правилник в масовия старт участват първите 25 състезатели във временното класиране за световната купа плюс петимата най-добре представили се биатлонисти във въпросния кръг.

След първите два кръга Анев е на 19-а позиция в генералното подреждане с 91 точки. Другият българин с актив - Владимир Илиев, заема 33-о място с 67 точки. Той натрупа по-голямата част от тях със страхотното си представяне в Хохфилцен. Там Илиев стана 19-и в спринта, а след това скочи до 11-а позиция в преследването.

Участниците в масовия старт в Поклюка ще се определят след като минат първите дисциплини в словенския курорт. В петък е спринтът на 10 км, а ден по-късно ще се проведе преследването на 12,5 км.