Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия 0:0

Черно море победи Берое след силно второ полувреме

Отборът на Черно море Порт Варна записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакиството си на Берое (Стара Загора) със 101:78 в двубой от X кръг.

Лени Даниел беше най-резултатен за домакините – 17 точки, Милян Пупович и Асен Великов реализираха по 16 точки, а Божидар Аврамов и Станислав Славейков завършиха с по 12 точки.

Майкъл Блек и Мичъл Картър се разписаха с по 18 точки за гостите, а Венцислав Петков и Дуейн Джаксън вкараха съответно по 11 и 10 точки.

Гостите от Стара Загора започнаха по-вдъхновено двубоя и бързо успяха да поведат с 9:2 благодарение на Джаксън и Блек, но отговорът на „моряците” беше мигновен – серия от точни стрелби на Аврамов, Великов и Славейков донесоха пълен обрат в края на частта – 19:16. До почивката играта бе сравнително равностойна, но все пак, варненци съумяха да увеличат преднината си до осем точки – 45:37, след като използваха по-добре шансовете си в нападение.

Раднев вкара тройка за Берое още в първата атака за второто полувреме, но след това играчите на Черно море бяха пълни господари на терена и до края на третата четвърт вече имаха двуцифрена преднина – 70:56.

Случилото се в минути след почивката пречупи гостите от Стара Загора, които така и не успяха да се организират в последната четвърт, а това доведе и до увеличаване на разликата в резултата, която стигна до 23 точки, за крайното 101:78 в полза на Черно море Порт Варна.