Ключов сблъсък на "Герена" - колебливият Левски приема устремения към втората позиция Черно море

Нина Рангелова с три победи в сутрешната сесия

Плувец номер 1 на България за 2014 година Нина Рангелова спечели три златни медала в сутрешната сесия на държавното отборно първенство по плуване в 25-метров басейн на Спортната палата. Рангелова, която се състезава за Младост 91, спечели на 50 метра свободен стил с 25,84 секунди. 24-годишната състезателка, която подобри три национални рекорда на световното първенство в Доха миналата седмица, беше без конкуренция и на 100 метра съчетано, където спечели с 1:03,05 минута, както и на 100 метра бътерфлай, където финишира за 1:00,91.

Другият български участник на световното първенство миналата седмица Мартин Желев спечели плуването на 50 метра гръб с 25,10 секунди. Желев остана втори на 100 метра бътерфлай при мъжете с 56,09 секунди. Там спечели младата надежда Антъни Иванов, който финишира за 53,72 и постави най-добро постижение за юноши старша възраст. Шампионатът на Спортната палата продължава днес следобед и утре.

снимка: pressadaily.bg