Лукойл Академик разби Ямбол като гост

Отборът на Лукойл Академик записа поредна победа от началото на сезона в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Ямбол с 97:70 в двубой от X кръг на родното първенство.

МорисКъри беше най-резултатен за гостите от Правец с 21 точки, а Бруно Шундов се отличи с 16 точки.

За Ямбол над всички беше Тейлър Лейзър, който завърши с 27 точки.

„Студентите” започнаха силно двубоя и след тройки на Смит и Минков поведоха с 6:0, но след това домакините бързо намериха себе си и до края на частта Говедаров, Бърнас и Петков бяха в основата на няколко отлични атаки, с които Ямбол стигна до обрат – 34:32.

До средатата на втората четвърт играта вървеше кош за кош и двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, но в последните пети минути на първото полувреме възпитаниците на Йовица Арсич поеха пълен контрол върху събитита на терена и след силна серия успяха да се откъснат напред с 18 точки – 60:42.

В минутите след почивката играта отново бе равностойна, което бе изцяло в полза на вицешампионите на България, които не позволиха на съперника да помисли за обрат, а в заключителната четвърт баскетболистите на Лукойл Академик използваха няколко грешки на съперника, с което достигнаха  до най-голямата разлика в мача, за крайното 97:70.