Всички 1/16-финалисти в Лига Европа

С изиграването на срещите от последния кръг на груповата фаза в Лига Европа станаха известни всички 1/16-финалисти в турнира.

Като победители в групите напред продължават Борусия (Мьонхенгладбах), Брюж, Бешикташ, Ред Бул, Динамо (Москва), Интер, Фейенорд, Евертън, Наполи, Динамо (Киев), Фиорентина и Легия (Варшава).

Като втори в групите си място на елиминицаиите заслужиха Виляреал, Торино, Тотнъм, Селтик, ПСВ Айндховен, Днипро, Севиля, Волфсбург, Йънг Бойс, Олборг, Гинган и Трабзонспор.

Към тях ще се включат отпадналите от Шампионската лига Олимпиакос, Ливърпул, Зенит, Андерлехт, Рома, Аякс, Спортинг и Атлетик (Билбао).

Поставени в жребия ще бъдат победителите в групите и отборите на Олимпиакос, Спортинг, Атлетик и Зенит, които са с най-добри показатели от отпадналите от Шампионската лига. Жребият е в понеделник, 15 декември, в Нион, а първите мачове са на 19 февруари, а реваншите седмица по-късно. В 1/16-финалите не могат да се срещнат отбори от една държава, както и клубове, които са играли един срещу друг в груповата фаза. По решение на УЕФА отборите от Русия и Украйна също ще бъдат разминати.