Легия спечели битката за върха в група L с Трабзонспор (видео)

Полският Легия завърши на първо място в крайното класиране на група L в Лига Европа, след като спечели битката за върха с турския Трабзонспор във Варшава с 2:0. Поляците натиснаха здраво съперника и още в началните минути удар на Орландо Са беше изчистен от голлинията. Трабзонспор отговори с няколко удара от дистанция, но до нищо не сериозно не се стигна. Турската крепост падна в 22-ата минута, когато Фатих Йозтурк си отбеляза автогол. Десет минути след началото на втората част всичко в мача свърши, след като Орландо Са оформи крайното 2:0.

Само победа можеше да изкачи турците на върха в класирането, а мястото им в плейофите не можеше да бъде застрашено.

В другия мач от групата белгийския Локерен постигна победа като гост на Металист (Харков) в Лвов с 1:0 и остави украинците без точков актив. Голът за Локерен отбеляза сенегалския нападател Мбайе Лей. Това беше негово първо попадение в Европа. Локерен събра 10 точки, но отпадна от турнира.

Легия - Трабзонспор 2:0
1:0 - Йозтюрк (22-автогол)
2:0 - Орландо Са (56)

Металист - Локерен 0:1
0:1 - Лей (16)