Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Фейенорд спечели Група "G", Севиля се промъкна напред (видео)

Фейенорд спечели Група "G" на турнира Лига Европа, след като отнесе с 3:0 като гост белгийския клуб Стандард (Лиеж). Йенс Тоомстра изведе холандците напред в 16-ата минута, а Жан-Пол Ботюс направи резултата 0:2 в 60-ата минута. Две минути преди края Елвис Ману вкара третия и последен гол в мача.

В другата среща от групата действащият носител на трофея Севиля срази с 1:0 у дома Риека в пряк сблъсък за място във фазата на директните елиминации. Единственото, но изключително ценно попадение отбеляза Денис Суарес в 20-ата минута. В крайното класиране в групата тимът от Андалусия зае второ място с 11 точки - на една зад първия Фейенорд. Хърватският отбор Риека пък завърши трети със 7 точки. На последната четвърта позиция остана Стандард (Лиеж) с 4 точки.

СТАНДАРД (ЛИЕЖ) - ФЕЙЕНОРД 0:3
0:1 Тоомстра (16)
0:2 Ботюс (60)