Нептунас се справи и с Галатасарай

Галатасарай стана поредният гранд, който не успя да превземе домакинската крепост на Нептунас (Клайпеда). Литовските дебютанти в Евролигата се српавиха у дома с "Джим бом", печелейки с 82:72 в първия мач от деветия кръг на най-силната европейска клубна надпревара.

По-рано през сезона гостуванията си в Клайпеда загубиха още тимове като Цървена звезда, Лаборал Куча и Валенсия, а Олимпиакос се спаси с успех след продължение.

Дейвидас Галиус вкара 23 точки за четвъртата победа на Нептунас, докато Мустафа Шакур остана с 16 точки.

За Галатасарай Зоран Ерцег се отличи с 24 точки, а Владимир Мицове завърши с 16.

Литовците имат 4 победи и 5 загуби и са на четвърта позиция в група D, докато турците са на пета позиция с 3-6.