Георги Братоев и Нефтяник загубиха гейм с 8:25 от Факел!

Отборът на Факел (Новий Уренгой) разгроми Нефтяник (Оренбург), където играе национала Георги Братоев, с 3:0 (25:19, 25:16, 25:8) в мача от 14-ия кръг на Суперлигата на Русия.

Тимът от Новий Уренгой записа уникален успех в третата част с 25:8.

Така Факел записа 8-а победа от началото на сезона, а Нефтяник допусна 10-а загуба.

Георги Братоев започна мача като титуляр. Вав втория гейм влезе като резерва, а в третата фатална част, завършила 8:25, също започна още в началото. Братоев записа 1 точка в мача.
За Факел се отличи Дмитрий Волков с 18 точки (5 блока), а Игор Тюрин добави 12 точки (3 аса, 3 блока).

Факел се изкачи на престижното 5-о място с актив от 25 точки от 8 победи и 6 загуби, а Нефтяник се намира на 11-о място с актив от 11 точки от 4 победи и 10 загуби.

В следващия кръг Факел гостува в Уфа на Урал, а Нефтяник е домакин на Газпром-Югра.