Милан за първи път на колене далеч от "Сан Сиро" (видео+галерия)

Отборът на Милан отстъпи с 0:1 при гостуването си на Дженоа в един от най-интересните срещи на 14-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение отбеляза Лука Антонели в 32-ата минута с глава, като взриви пълните трибуни на "Луиджи Ферарис". Така "росонерите" записаха трета загуба под ръководството на Филипо Индзаги, но първа далеч от "Сан Сиро", след като останалите бяха пред своя публика с Ювентус (0:1) и Палермо (0:2). Играчите на Джан Пиеро Гасперини вече са еднолично на трето място с актив от 26 точки след седмата си победа този сезон. След победата на шампионите и тази над "росонерите" сега предстои домакинство на втория Рома другия кръг, като разликата между двата тима е шест точки в полза на "вълците".

Капитанът на "росонерите" Рикардо Монтоливо се завърна в титулярния състав за първи път този сезон, а с него от първата минута след травма действаше и Найджъл де Йонг с Джакомо Бонавентура. Джереми Менес, Стефан Ел Шаарауи и Кайсуке Хонда бяха напред, но разочароваха с изявите си.

Дженоа - Милан 1:0 Голмайсторът на Милан Менес, който има седем попадения от началото на сезона пропусна най-чистото положение в 27-ата минута, когато отне топката от защитата на домакините и нахлу през центъра фронтално срещу вратата на "грифоните". Останал очи в очи с Матия Перин, той стреля силно в тялото на младия вратар.

В 31-ата минута Диего Лопес показа класа след удар отблизо на Андреа Бертолачи, като изби в корнер. Именно този ъглов удар за "червено-сините" Антонели се разписа в трети пореден мач. Капитанът на домакините изпревари Даниеле Бонера и нанесе удар на топката, която се отби в гредата преди да спре в мрежата на Диего Лопес. Бонавенутра пропусна да изравни в 42-ата минута, а Бонера спаси от голлинията удар на Пероти след груба грешка на Пабло Армеро.

Дженоа - Милан 1:0 През втората част домакините започнаха по-добре, след което се прибраха и разчитаха на контраатака. Филип Мексес рискуваше да бъде изгонен от Талявенто за втори жълт картон. Индзаги направи няколко промени, но Андреа Поли, Мбайе Нианг и Джампаоло Пацини не помогнаха. Бонавентура пропусна най-добрата възможност в 89-ата минута, когато стреля над вратата от 10 метра и така "Ферарис" празнуваше победа над "росонерите".

Милан прекъсна серия от осем мача без загуба срещу Дженоа - 6 победи и две равенства. Домакините пък в 11-и пореден мач не успяха да вкарат повече от един гол пред своя публика, но този път той донесе 16-а победа от 93 мача срещу "червено-черните" в Серия "А", които пък имат 45.

Дженоа - Милан 1:0 Интересното е, че попадението на Антонели е шесто от ъглов удар през този сезон за "грифоните", докато за миланския гранд е шесто допуснато от корнер. Деветият пореден мач без загуба в калчото е най-добрата серия на тима от 2009 година - 6 победи и три равенства.

Милан приема Наполи в следващия кръг, но след едва една победа от последните седем мача и актив от 21 точки нещата в клуба са далеч от положителни.