100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Митко се развихри! (видео)

Димитър Бербатов вкара двата гола за неговия Монако при победата с 2:0 при гостуването на Тулуза в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Митко откри резултата малко преди почивката с много майсторски удар с десния крак, след като овладя по отличен начин топката в наказателното поле при едно центриране на Антони Мартиал. В 77-ата минута българинът удвои резултата, след като хладнокръвно реализира дузпа, отсъдена за фаул на Драгош Григоре срещу Фабиньо. Минута преди края Бербатов бе заменен от Лукас Окампос и заслужено обра овациите на публиката на гостите. Така Бербатов вече има пет гола на сметката си от началото на сезона в Лига 1.

Наставникът на Монако Леонардо Жардим бе решил да постави Бербо зад единствения нападател на тима в този мач - Антони Мартиал и Митко не го разочарова. Освен двете попадения Бербатов бе много полезен в изграждането на атаките, а на няколко пъти бе с важни намеси и в дефанзивен план.

През първата част монегаските бяха по-класният тим на терена и можеха още по-рано да открият резултата, но Бернардо Силва и Мартиал направиха пропуски. Първият бе изведен сам срещу вратаря и успя да го преодолее, но топката му избяга и не съумя да нанесе завършващ удар, а вторият стреля силно от границата на наказателното поле, но шутът му бе избит от Али Ахамада. Така се стигна до 45-ата минута, когато Бербо нанесе своя удар.

През втората част Тулуза се опита да тръгне по-смело в атака и на два пъти играчите на Ален Казанова поискаха да получат дузпа, но и двата пъти съдията Микаел Лесаж не ги послуша. Първо Жереми Тулалан игра с ръка, а във втория случай Тиемуе Бакайоко събори Висам Бен Йедер в наказателното поле. Монако предпочиташе да действа на контраатака и така 13 минути преди края Фабиньо нахлу в наказателното поле и бе препънат от Григоре. Митко бе много хладнокръвен от бялата точка и не сбърка, за да оформи крайното 2:0 в полза на тима си.

Победата днес изкачи Монако на седмо място в класирането на френския шампионат с 26 точки. Това обаче бе първи мач от кръга, така че монегаските могат да се смъкнат с една позиция надолу, ако Нант успее да победи Пари Сен Жермен утре. Тулуза от своя страна остава на 11-о място с 20 точки.