Ван Гаал недоволен след победата над Стоук Сити

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал обяви, че не е никак доволен от играта на неговия тим при победата с 2:1 над Стоук Сити. "Червените дяволи" записаха четвърти пореден успех на сметката си в Премиър лийг, но той дойде с голям късмет, тъй като в края Давид Де Хеа направи страхотно спасяване, а след това Ашли Йънг изчисти топката от голлинията. Холандският наставник разкритикува и като цяло представянето на своите играчи, като похвали само испанския страж.

"Много е трудно един вратар да запази концентрация и да подобрява представянето си всяка седмица, затова аз съм много доволен от него. Не съм доволен обаче от играта на тима като цяло. Не ми хареса как играхме през първото полувреме, не бяхме агресивни както в последния ни мач, а аз искам да показваме един и същи стил. Смятам, че не спазваме позициите си по терена и затова не създаваме много положения. Единствено Андер Ерера имаше добър шанс, който трябваше да реализира. Да, голът на Феаини бе хубав, докато съперникът не правеше нищо освен да се защитава. През второто полувреме играхме доста по-добре, задържахме топката и бяхме по-агресивни. Уилсън можеше да реши всичко, Фелаини също. В този момент треньорът на съперника направи нужните промени. Ние знаехме, че ни е трудно да се защитаваме срещу дълги топки и накрая Де Хеа трябваше да прави страхотно спасяване, а Ашли Йънг извади късмет да избие. С оглед на целия мач зслужавахме победата, но накрая си поиграхме с късмета, защото не показахме достатъчно боен дух", смята Ван Гаал.