Класика и трета поредна победа за Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед победи с лекота Хъл Сити с 3:0 и постигна трети пореден успех в Премиър лийг. Крис Смолинг (16'), Уейн Рууни (42') и Робин ван Перси (66') оформиха класиката, огорчавайки Стийв Брис в неговия мач №700 като мениджър.

Три промени бе направил в своят състав мениджърът на "червените дяволи" Луис ван Гаал. Възстановеният от контузия Маркос Рохо, Ашли Йънг и Хуан Мата се заърнаха сред стартовите 11, а Радамел Фалкао, който не беше играл от 20 октомври, остана на резервната скамейка за началото и се появи на терена през втората част.

Джеймс Честър и Мохамед Диаме започнаха за Хъл Сити. Гастон Рамирес е наказан, а Том Хъдълстоун остана на пейката.

Домакините започнаха агресивно, но неприятната новина за Ван Гаал бе, че още в 14-ата минута Анхел ди Мария напусна принудително терена, след като получи разтежение. Само две минути след това обаче "червените дяволи" излязоха напред в резултата. Мата центрира от корнер, Йелавич не успя да изчисти добре с глава, топката стигна до Крис Смолинг, който стреля от няколко метра. Макгрегър първоначално спаси, но след това топката, която бе в ръцете му, премина голлинията.

Малко преди почивката - в 42-ата минута, Уейн Рууни удвои след хубав удар от дъгата на наказателното поле.

Робин ван Перси направи преднината на домакините класическа в 66-ата минута. Ерера отне една топка в половината на Хъл и продължи много добре към холандеца, който със страхотен удар от границата на наказателното поле не отави шансове на Макгрегър.

В добавеното време Радамел Фалкао, който се появи в игра 20-ина минути преди края, пропусна невероятна ситуация. Колумбиецът разигра добре с Мата, след което от няколко метра стреля, но Доусън изчисти от голлинията.

С успеха Манчестър Юнайтед си върна четвъртото място. Хъл е точно над зоната на изпадащите с актив от 11 точки.